Ekspres Siemens TK53009 – klasyk znany i lubiany od lat

Ciągle te nowinki i nowinki. Coraz więcej bajerów, elektronicznych wyświetlaczy dotykowych i innych bajerów, chociaż kawa nadal taka sama. Dlatego dziś pozwoliłam sobie na mały powrót do przeszłości – bohaterem dzisiejszego wpisu będzie ekspres Siemens TK53009.

O specyfice marki pisałam już całkiem dawno w tym wpisie. Tam też napisałam, że Bosch i Siemens to w przypadku ekspresów dokładnie to samo. Ekspres Siemens TK53009 widniał na półkach sklepowych wiele lat temu, mimo to nadal łatwo go kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych, pomimo że rocznie wchodzą na rynek dziesiątki nowych modeli ekspresów do kawy. Siemens nie jest firmą, która specjalizuje się w ekspresach, mimo to ten konkretny produkt jet cały czas popularny?

Dlaczego więc Ekspres Siemens TK53009 jest od wielu lat tak chętnie kupowanym modelem?

  • bardzo prosta obsługa, bez zbędnych udziwnień
  • świetnie spienia mleko – nie posiada żadnych automatycznych mechanizmów, tylko prostą dyszę z gorącą parą. Mimo to piana jest świetna!
  • niska awaryjność – to nasycenie elektroniką powoduje, że co rusz potrzebny jest serwis. Ten ekspres to praktycznie brak elektroniki, więc niemalże nie ma co się w nim popsuć:)
  • ma duży zbiornik na wodę (1,8l)
  • niska cena – dobry automat, a cena tylko około 1200 złDziś wiele osób mogłoby powiedzieć, że jest archaiczny czy że ma za mało „bajerów”. Ale w czy w ekspresie nie chodzi przede wszystkim o dobrą kawę? Sama nie miałam okazji parzyć w nim kawy, ale znam kogoś kto ma ekspres Siemens TK53009 od lat, używa codziennie i bardzo sobie chwali + znam opinie klientów, którzy go kupili i były w 100% pozytywne. To utwierdza mnie w przekonaniu, że to wyjątkowo trafiony produkt:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *