Zestaw Graef Pivalla Set – czym się wyróżnia od innych ekspresów?

Ostatnio jeden z moich czytelników (pozdrawiam Pana Adama:) zapytał mnie o ekspres do kawy Graef Pivalla. Była to dla mnie o tyle ciekawostka, że nie miałam z nim nigdy do czynienia, ale skoro – podobno – robi tak świetną kawę, to postanowiłam mu się przyjrzeć dokładniej.

To nie tyle sam ekspres do kawy, a zestaw do parzenia kawy  – Graef Pivalla Set. Nie trafiłam na możliwość zakupu tych produktów oddzielnie – wyłącznie w zestawie:


Graef to marka niemiecka, oferująca sprzęt AGD zarówno do użytku domowego, jak i do gastronomii. Charakteryzuje ją nowoczesne wzornictwo oraz bardzo wysoka jakość używanych materiałów. W skład zestawu Graef Pivalla Set wchodzą następujące elementy:

  • ekspres kolbowy Graef ES 702 – z kolbą ze stali nierdzewnej, o ciśnieniu do 16 bar. mocy 1410 W i wbudowanym termoblokiem.
  • młynek elektryczny do kawy Graef CM 702 – młynek żarnowy ze stali nierdzewnej z regulowanym poziomem zmielenia ziaren, z pojemnikiem na 250 g ziaren oraz drugim – na 100 g zmielonej kawy.
  • pojemnik na mleko wykonany ze stali nierdzewnej

 

Czym wyróżnia się Graef Pivalla Set od innych ekspresów do kawy dostępnych na rynku?

  • młynek i pojemnik na mleko, które są elementami zbiorczymi zestawu – przy zakupie innych ekspresów w takie akcesoria trzeba zaopatrzyć się samodzielnie
  • duży pojemnik na wodę – aż 2,5 litra! (nawet największe ekspresy automatyczne mają pojemnik na max 2 litry)
  • aż 25-stopniowa regulacja stopnia zmielenia kawy w dołączonym młynku
  • możliwość użycia kawy mielonej, kapsułek (!) i saszetek (według producenta w ekspresie Graef Pivalla stosować można każdy rodzaj dostępnych na rynku kapsułek i wkładów)
  • wykonanie ze szczotkowanej stali nierdzewnej – trwałe i eleganckie

Czy poleciłabym komuś zestaw Graef Pivalla? Szczerze – nie wiem:) Nie mam zupełnie wątpliwości co do jego jakości i wymienionych wyżej zalet, ale w tym przedziale cenowym można już kupić naprawdę dobry automatyczny ekspres do kawy, gdzie wszystkie jego elementy są już zintegrowane (ekspres + młynek + dzbanek do mleka); a przez to skracają i ułatwiają cały proces parzenia kawy.

Może ktoś z was ma i używa Graef Pivalla i może wypowiedzieć się – polecić lub odradzić?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *