Nespresso Prodigio – innowacja wśród ekspresów kapsułkowych

Ostatni mój wpis połączył dwa moje kierunki zainteresowań – ekspresy do kawy i nowe technologie. Tematem był ekspres sterowany smartfonem – czyli nowy Krups EA860E. Okazuje się, że nie tylko ja lubię to połączenie:) Lubi je też marka Nespresso, która zaproponowała pierwszy ekspres na kapsułki sterowany smartfonem – Nespresso Prodigio. Nie sposób je jednak porównać, szczególnie cenowo, jako że Krups EA860E parzy kawę ziarnistą lub mieloną, natomiast w ekspresie Nespresso Prodigio parzyć można wyłącznie kawę w kapsułkach.

DeLonghi EN170 – wariant wyłącznie do kawy czarnej

DeLonghi EN270 – wariant wyposażony w spieniacz do mlekaTak jak to opisałam we wpisie o marce Nespresso, urządzenia dla niej produkują dwie firmy: DeLonghi i Krups. Tak jest i w tym przypadku – dostępne w sklepach są więc 4 warianty Nespresso Prodigio: DeLonghi i Krups + każdy w wersji ze spieniaczem i bez:

Krups XN410T– wariant wyłącznie do kawy czarnej

Krups XN411T– wariant wyposażony w spieniacz do mleka


Wszystkie warianty Nespresso Prodigio posiadają świetne parametry – moc 1150W, ciśnienie 19 BAR (odpowiednie dla ekspresów kapsułkowych) i ekspresowy czas nagrzewania urządzenia – 25 sekund. Urządzenie jest ekonomiczne, właśnie dzięki szybkiemu nagrzewaniu i przechodzeniu w stan uśpienia już po 9 minutach bezczynności. Dzięki Bluetooth Smart każdy ekspres do kawy Nespresso Prodigio łączy się z aplikacją mobilną Nespresso. Aplikacja ta pozwala:

  • zaparzyć kawę o wyznaczonej porze,
  • wybrać ulubioną pojemność napoju (ristretto 15–30 ml, espresso 30–70 ml, lungo 70–130 ml),
  • poinformować użytkownika o konieczności odkamienienia urządzenia lub kończącym się zapasie kapsułek.

W przypadku DeLonghi różnica między wariantem ze spieniaczem i bez to około 200 zł, jeśli zaś wybierzemy Krups-a to różnica ta jest znikoma. Jeśli tak się zdarza, to absolutnie polecam Nespresso Prodigio ze spieniaczem (dowolnego producenta) bo spieniacz Nespresso Aeroccino nie ma sobie równych 🙂

Jakie jeszcze ekspresy do kawy, oprócz Nespresso Prodigio, mogą być sterowane smartfonami? Są to przykładowo:

Saeco GranBaristo Avanti (Saeco HD 8977)

Aplikacja Avanti pozwala na zaprogramowanie i zaparzenie aż 18 rodzajów napojów kawowych, oraz na wybór wielu innych parametrów kawy takich jak: temperatura, moc czy ilość pianki:


Jura Z6

Jest jedynym z kilku modeli marki Jura, którym można sterować za pomocą Jura Caffee App (pełna lista to: GIGA 5, Z8, Z6, J6, J600, E8, E80, E800, E6, E60 i E600). Jego cena jednak znacznie odbiega od Nespresoo Prodigio i innych ekspresów automatycznych.


Ciekawostka! Wygląd aplikacji dla Nespresso Prodigio można podejrzeć pod adresem http://prodigio.me wpisując kod: XSPD6

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *